Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Zasoby edukacyjne > Scenariusz symulacji rozprawy karnej

 

Symulacje rozpraw to znakomity sposób edukacji prawnej dzieci i młodzieży. Pozwala wcielić się w role uczestników procesu i ,,na własnej skórze” sprawdzić na czym on polega. Prezentujemy scenariusz symulacji rozprawy autorstwa sędziego Arkadiusza Krupy.

 

 

Mateusz Bąbel to zbuntowany 18 latek. Jest zakochany w Małgorzacie Gruszce, koleżance z innej klasy, która nie chciała z nim „chodzić”. Mateusz nie mógł znieść, że zaczęła spotykać się z Kacprem Kózką – innym kolegą ze szkoły. Zaczął wysyłać do niej szereg smsów i wiadomości na różnych portalach internetowych. Umieścił także kilka postów na jej profilu na Facebooku obrażając ją i sugerując, że źle się prowadzi. Ponadto śledził ją kiedy wracała ze szkoły do domu. 
Małgorzata Gruszka czuje się bardzo niekomfortowo w tej sytuacji. Ponadto niektórzy uczniowie, którzy widzieli jej profil na Facebooku myśleli, że rzeczywiście jest ona winna pogorszeniu relacji z Mateuszem Bąblem, a ponadto, że robiła rzeczy, o jakie pomawiał ją na Facebooku Mateusz.

Czy Mateusz Bąbel jest winny nękania? Co zezna przed sądem Małgorzata Gruszka? To zależy od Was!

 

Pobierz scenariusz ->