Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wydarzenia > Premiera bajki o królewnie, która zniosła wszystkie prawa.

28 kwietnia 2020 r. o godz. 11 zapraszamy na premierę filmu Bajka o królewnie, które zniosła wszystkie prawa

 Uwaga, uwaga!!! 28 kwietnia o godz. 11 odbędzie się premiera kolejnego filmu zrealizowanego przy udziale Fundacji Edukacji Prawnej „Iustitia” pt. „Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa”. 

Film będzie dostępny Tu, na stronie internetowej Fundacji oraz na profilu Fundacji na Facebooku.  

Na pytanie, czy bajką jest możliwość zniesienia wszystkich praw opisanych w „Księdze Praw”, (np. w Konstytucji) nie odpowiemy, ale opowiemy historię pewnego królestwa.  

„Dawno, dawno temu, gdy YouTube nie był jeszcze tak popularny, a Google nie wszystko umiał znaleźć, istniało potężne królestwo. Jego mieszkańcy byli szczęśliwi, bo mieli mądrego króla i Księgę Praw. Król miał ukochaną córkę, Marikę, ale królewna nie była szczęśliwa” – nie mogła robić tego, czego chciała. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło…

Jak dramatyczne były tego konsekwencje dowiecie się z bajki o królewnie, która zniosła wszystkie prawa. 

Historię spisali, a następnie sfilmowali i opowiedzieli dzieciom, tym młodszym i tym starszym, oraz rodzicom i nauczycielom pracownicy Wolters Kluwer Polska oraz Fundacji Edukacji Prawnej „Iustitia”.

Czas izolacji spowodowany epidemią koronawirusa i przygotowań do wyborów, które w demokratycznym państwie są świętem demokracji, jeśli opierają się na ustanowionych prawach,  jest znakomitym momentem na taką właśnie bajkę i rozmowy z dziećmi o prawie, konstytucji, zasadach, które budują siłę wspólnoty.