Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wydarzenia > Lekcja WOS z sędzią Pawłem Juszczyszynem

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości 25 maja o godz. 9 zapraszamy na lekcję WOS z sędzią Pawłem Juszczyszynem.

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości 25 maja o godz. 9 zapraszamy na lekcję WOS z sędzią Pawłem Juszczyszynem. 

Lekcja będzie transmitowana na Facebooku Fundacji Edukacji Prawnej  IUSTITIA oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, organizatorów tego święta.

 https://www.facebook.com/FEPI.fundacja.iustitia/

 https://www.facebook.com/sedziowie/

Aby wziąć udział w interaktywnych zajęciach, uczniowie i nauczyciele mogą rejestrować się do specjalnej aplikacji webinarowej, która umożliwi zadawanie pytań w czasie zajęć – rejestracji należy dokonać kontaktując się ze Stowarzyszeniem na profilu Facebookowym (fb.me/sedziowie) lub wysyłając maila na adres fundacja@iustitia.pl

 Lekcja z sędzią Pawłem Juszczyszynem jest jednym z trzech spotkań, które odbędą się 25 maja w ramach obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, przypadającego na 23 maja – w tym roku w sobotę. W pozostałych lekacja WOS on-line wezmą udział:

  • sędzia Sądu Najwyższego Włodzimierz Wróbel – godz. 10.30
  • dziennikarz Sławomir Matczak – godz. 12.00, który będzie omawiał problematykę hejtu i mowy nienawiści.

 

„W czasach wielkiej niepewności, warto przypomnieć, że są rzeczy pewne. W prawie i w ustroju Rzeczypospolitej, mamy taki pewniak – taką ostoją jest Konstytucja. To nie odległy akt, „sprawy Warszawy” ani polityka. To nasze wspólne zasady, reguły gry. Prawo jest dla ludzi. Konstytucja jest dla ludzi. Chciałbym, żeby każdy Polak, każdy uczeń, rodzic, każdy obywatel to czuł. Prawo jest po to, by zapewnić obywatelskie bezpieczeństwo, naszą wolność. A z wolnością jest jak powietrzem – myślimy o nich dopiero gdy zaczyna ich brakować. W czasach, gdy wolność jest w Polsce ograniczana, tym bardziej warto rozmawiać o pryncypiach. Nasze, prawników, miejsce jest zawsze wśród ludzi – a możliwość rozmawiania o prawie z młodymi to wielka radość, przywilej i lekcja dla nas samych” – mówi sędzia Paweł Juszczyszyn.