Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Młodzież w Sądzie Najwyższym

W piątek 22 marca uczniowie lubelskich szkół mieli okazję zwiedzić budynek Sądu Najwyższego oraz wcielić się w rolę obrońcy, oskarżyciela i sędziego podczas symulacji rozprawy.

Wizyta w Sądzie rozpoczęła się spotkaniem z sędzią Michałem Laskowskim – Rzecznikiem Prasowym Sądu Najwyższego, który przedstawił strukturę Sądu oraz opowiedział o tym, jaka jest rola Sądu Najwyższego w polskim systemie prawa.
Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie oraz XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie mieli okazję zwiedzić budynek Sądu Najwyższego i poznać kilka ciekawostek z jego historii.
Na koniec sędzia Katarzyna Wróbel-Zumbrzycka poprowadziła rozprawę symulowaną, podczas której uczniowie mogli wcielić się w role uczestników procesu. Sprawa kradzieży rowerów spod pływalni ,,Delfinek” wzbudziła wiele emocji nie tylko wśród aktorów, ale również publiczności!

Dziękujemy sędziemu Michałowi Laskowskiemu oraz Zespołowi Prasowemu Sądu Najwyższego, sędzi Katarzynie Wróbel-Zumbrzyckiej oraz nauczycielom: Annie Szymczyk-Furgał i Tomaszowi Prażmo za poświęcony czas i zaangażowanie.

 Galeria