Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Zaprzyjaźnij się z prawem

Już za kilka dni z okazji Dnia Edukacji Prawnej dostępna będzie książeczka, która pomoże młodzieży zaprzyjaźnić się z prawem. Apteczka prawna. Lex bez łez to w przystępny i interesujący sposób napisany poradnik dla młodzieży o prawie i granicach wolności. 

Uczy zrozumienia przepisów, które dotyczyć mogą każdego wchodzącego w dorosłość człowieka, gdyż są bliskie jego zainteresowaniom, aktywności i aspiracjom. „Na imprezie”, „W sieci”, „Jak zdobywać pieniądze”, „Rodzice i dzieci, jak wyjść dobrze z rodziną nie tylko na zdjęciu”,  „Podatki trzeba płacić”, „Czyny niedozwolone, czyli o tym, co zakazane”,  „Do sądu po sprawiedliwość”, to tytuły niektórych rozdziałów. Książka niczym apteczka daje czytelnikowi trochę profilaktyki w postaci wiedzy, jak nie naruszać prawa, szczepionek zabezpieczających i recepty, kiedy już wpadnie w kłopoty. 

Jak zamówić poradnik?

Zamówienia można składać w księgarni profinfo.pl (kliknij tutaj ») lub telefonicznie 22 535 80 72. 

Autorzy odpowiadają w poradniku na pytania nurtujące nastolatków takie jak:

  • Jak postępować ze swoimi zdjęciami na portalu społecznościowym? 
  • Jak dostać zaległe alimenty od rodzica? 
  • Jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z Internetu,
  • Czy dziedziczy się także długi i czy można tego uniknąć? 
  • Czym jest władza rodzicielska i jak daleko sięga?
  • Czy komentarz pod zdjęciem na Facebooku jest chroniony prawem autorskim?
  • Czy można ukraść komuś pomysł?
  • Czy Policji zawsze trzeba otwierać drzwi?

Napisana na podstawie rozmów sędziów z wieloma młodymi osobami, wydana w atrakcyjnej, nowoczesnej formie książka porusza zagadnienia z wielu dziedzin prawa, w tym szeroko pojętego prawa cywilnego, karnego i podatkowego. Ma służyć na co dzień, bo prawo wkrada się do każdej dziedziny naszego życia, szczególnie jednak ma być pierwszą pomocą, gdy pojawiają się kłopoty. Książka zapełnia lukę w programach nauczania dzieci i młodzieży w zakresie edukacji prawnej, ale z powodzeniem może się przydać także dorosłym.

Banner_Apteczka_prawna_900px.png