Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > TEDxKatowiceSalon LEX: Ludzka twarz prawa!

 

   Zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach starali się obalić prawnicze mity, pokazać jak funkcjonuje prawo oraz ocieplić jego wizerunek. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest fact-checking, czy politycy zawsze mówią prawdę oraz wziąć udział w konkursach i grach, gdzie nagrodą była m.in. publikacja Apteczka Prawa. Lex bez łez. W tym roku na scenie w roli prelegentów pojawili się: Michał Babicz, Maciej Jóźwiak, Joanna Parafianowicz, Wiktor Nowak i Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

   Jak mówi Jarosława Gwizdaka, sędzia Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia oraz zespołu TEDxKatowice:

(…) prawo, to stanowione, jest wszędzie. Reguluje ruch uliczny. Pozwala ustalić, kto ma zapłacić za stłuczoną w markecie butelkę oleju, zrzuconą z półki przez przebiegającego, niesfornego berbecia… Dzięki prawu dowiemy się czy na pewno „po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się” albo czy to kupujący ma mieć drobne, a najlepiej „zgodne” w chwili zakupu. Prawo procesowe normuje zasady postępowania przed sądem, reguły gry znanej milionom naszych rodaków. A może zupełnie nieznanej?!

 

   Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA jako patron wydarzenia gratuluje udanej inicjatywy i czeka na kolejne edycje.

   Fotorelacja dostępna jest na stronie.

 

18582304_1508837155861629_1258596125052697457_n.jpg

 444.jpg

2.jpg

333.jpg

4.jpg

5.jpg

66.jpg