Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Trwają przygotowania do obchodów Dnia Edukacji Prawnej

15 marca po raz kolejny będziemy obchodzić Dzień Edukacji Prawnej. Zobaczcie, jak organizatorzy wraz z partnerami przygotowują się do tegorocznej edycji. 

       Przygotowania do DEP 2018.JPG

 

Już po raz drugi 15 marca obchodzony będzie Dzień Edukacji Prawnej. Inicjatorem obchodów jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” natomiast współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

Podczas obchodów na terenie całego kraju odbywają się zajęcia z udziałem sędziów, konkursy i gry o charakterze edukacyjnym. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w rozprawach odbywających się na terenie sądów. W tym dniu również dorośli mają szansę poszerzyć swoją znajomość prawa.  

 Aby wziąć udział w przygotowanych wydarzeniach należy skontaktować się z lokalnym sądem rejonowym lub z zarządem Fundacji Centrum Szkolenia Sędziów Iustitia:

E-mail: fundacja@iustitia.pl Tel.: 22-535-88-31

Harmonogram obchodów już wkrótce na stronie w zakładce: DZIEŃ EDUKACJI PRAWNEJ

 

Na zdjęciu sędzia Igor Tuleya – Oddział Warszawski Iustitia – Sąd Okręgowy w Warszawie oraz sędzia Marcin Roguski – Oddział Szczeciński Iustitia, Sąd Rejonowy w Gryfinie prezentują APTECZKĘ PRAWNĄ – jedną z publikacji o prawie dla młodzieży, która będzie rozdawana w szkołach, które zgłoszą swój udział.