Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Proces Wilka 2 na kanwie bajki o Czerwonym Kapturku.

Zapraszamy na film, którego premiera odbędzie się 16 czerwca o godzinie 10.

Wilk2-czołówka.jpg

Jak wszyscy dobrze pamiętamy Wilk został skazany za połknięcie Babci i Czerwonego Kapturka na karę 10 miesięcy ograniczenia wolności, zakaz opuszczenia lasu i obowiązek noszenia obroży elektronicznej. Jednak ujawniono nowe fakty i dowody, co było podstawą do wznowienia procesu.

W obronie Wilka stanął nieustraszony Adam Wajrak, informując o nowych faktach i dowodach. To było prawną podstawą do wznowienia procesu. Czy zatem mecenasi Karolina Kuszlewicz i Andrzej Gąsiorowski udowodnią niewinność Wilka, kiedy oskarżycielem jest prokurator Krzysztof Parchimowicz?

A. Wajrak.jpg

Już we wtorek 16 czerwca o godz. 10. zapraszamy na premierę filmu ze spektaklu rozprawy symulowanej, która odbyła się w Sądzie Najwyższym

Film został przygotowany na podstawie spektaklu drugiej rozprawy symulowanej, który odbył się 15 marca 2019 r. w Sądzie Najwyższym z udziałem uczniów.

Reżyseria i realizacja – Jacek Wasilewski

Oglądaj film na YouTube lub na profilu Fundacji

Obsada:

Wilk – Jerzy Radziwiłowicz

Czerwony Kapturek – Monika Babula

Babcia – Marta Klubowicz

Narrator – Wojciech Malajkat

Sędziowie: Sędziowie Włodzimierz Brazewicz, Marta Kożuchowska-Warywoda, Bartłomiej Przymusiński

Prokuratorzy – Krzysztof Parchimowicz i Małgorzata Szeroczyńska

Adwokaci – Adwokaci Karolina Kuszlewicz i Andrzej Gąsiorowski

Ekspert – Adam Wajrak

Dzik – Piotr Sętkowski

Leśniczy – Marcin Kostrzyński

Psycholog – Konrad Maj

Materiał może służyć jako pomoc w objaśnianiu dzieciom i młodzieży zasad, na jakich odbywa się proces sądowy, być podstawą do dyskusji na temat praw zwierząt, relacji między światem natury i człowiekiem.

Ten spektakl na kanwie bajki o Czerwonym Kapturku bawi, ale też stawia niełatwe pytania o relacje człowieka z naturą, którą symbolizuje Wilk. A sprawiedliwy Sąd musi rozstrzygnąć, kto jest winny, po czyjej stronie stoi racja. Rozprawa symulowana, jaka odbyła się w Sądzie Najwyższym 15 marca 2019 r. była pouczającą lekcją na temat prawa, przebiegu rozprawy, ról w trakcie rozprawy, relacji między człowiekiem, a naturą symbolizowaną przez wilka. Znakomite role aktorskie, w które zaangażowani byli zawodowi aktorzy, ale także sędziowie Sadu Najwyższego, Adwokaci, Prokuratorzy sprawiły, że spektakl prezentuje poważne sprawy w sposób atrakcyjny i angażujący młodego widza.