Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > „Mój sąd w obiektywie” – wręczenie nagród

14.06.2018 r. w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Mój sąd w obiektywie”.

       W uroczystości wzięły udział zarówno osoby nagrodzone w konkursie, jak i uczniowie oraz nauczyciele ze szkół, w których uczą się laureaci. 

Laureatami konkursu są: 

I miejsce – „Sprawiedliwość dla wszystkich”, Kaja Poznańska, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku

II miejsce – „Każdemu to, co się mu należy – blaski i cienie sprawiedliwości”, Paulina Czaja, Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku Osowej

II miejsce – „Sąd Boży”, Krystian Buza, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie,

III miejsce – „Cichy protest”, Marianna Czarniecka, Gimnazjum nr 27 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku,

Wyróżnienia:

„W świetle prawa” – Katarzyna Treblińska, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku,

„Wezwanie doręczono” – Marzena Fiszk Borzyszkowska, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie,

„Sąd kuchni” – Karolina Okroj, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie,

„Sąd żony i teściowej nad mężem powracającym do domu po libacji z kolegami” – Wiktoria Wiącek, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie. 


Spotkanie otworzył Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich, który wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA oraz Fundacji Edukacji Prawnej IUSTITIA wręczył zaproszonym nagrody.

Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w warsztatach o dyskryminacji poprowadzonych przez zastępcą dyrektora Zespołu Centrum Projektów Społecznych w biurze RPO Dariusza Supła oraz dowiedzieć się o zasadach fotografowania i publikacji zdjęć zgodnie z prawem. Więcej informacji o tym, kiedy i kogo można fotografować oraz o zgodzie na umieszczanie zdjęć w przestrzeni publicznej uczestnicy będą mogli przeczytać w książce, „Lex bez łez. Apteczka prawna”, która była jedną z nagród w konkursie.

Galeria nagrodzonych prac >>>

Gratulujemy laureatom!

Galeria