„Prawdziwy człowiek. Osobista opowieść o dorastaniu w autyzmie”, to debiut literacki szwedzkiej autorki Gunilli Gerland, która jest osobą z zespołem Aspergera, a obecnie mimo tego obciążenia wykładowczynią i ekspertką. Niewiele jest książek o autyzmie, które mają charakter autobiografii, dlatego są tak niezwykle interesujące i cenne, a ta w sposób  najbardziej intymny otwiera przed nami tajemnice odmiennej świadomości w zakresie poznawania, odczuwania i reakcji.

Książka „jest opowiadaniem o tej czasem tak cieniutkiej granicy między zdrowiem a chorobą, normalnością a nienormalnością, brakiem diagnozy a diagnozą i o ukrytej niepełnosprawności. Własne słowa autorki otwierają znacznie więcej drzwi do zrozumienia niż specjalistyczna terminologia jakiegokolwiek psychiatry” – napisał Prof. Christopher Gillberg z Uniwersytet w Gotegborgu w recenzji.

Pytacie, dlaczego taka lektura na profilu edukacji prawnej – dlatego, że poznanie i zrozumienie jest podstawą prawdy,  a ta znowu pozwala dokonywać sprawiedliwych ocen.

Polecamy piękną i mądrą książkę odkrywającą nieznane sfery świadomości osób chorujących na autyzm.

Warto tez skorzystać z wakacyjnej promocji (-90%)

https://www.profinfo.pl/sklep/prawdziwy-czlowiek-osobista-opowiesc-o-dorastaniu-i-edukacji-w-autyzmie,24850.html