Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Fundacja współorganizatorem Dnia Edukacji Prawnej

Miło nam poinformować, że Fundacja Edukacji Prawnej „IUSTITIA” dołączyła do grona współorganizatorów Dnia Edukacji Prawnej, który odbędzie się 15 marca 2017 r., zainicjowanego przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA”

W zaszczytnym towarzystwie organizatorów jest również wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA

Celem wydarzenia jest promocja szeroko rozumianej wiedzy o prawie w społeczeństwie polskim, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W tym konkretnym dniu przeprowadzone zostanie wiele działań, które przybliżą uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonowanie instytucji prawnych.  Na terenie całego kraju odbędą się zajęcia z udziałem sędziów, konkursy i gry o charakterze edukacyjnym. Uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w rozprawach. Dzień Edukacji Prawnej będzie także okazją do podsumowania podejmowanych działań w ciągu roku oraz wyjątkową możliwością przybliżenia wiedzy o funkcjonowaniu prawa w społecznościach lokalnych. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy. Osoby zainteresowane współpracą przy organizacji Dnia Edukacji Prawnej prosimy o kontakt z zarządem Fundacji: fundacja@iustitia.pl