Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Dzień Wymiaru Sprawiedliwości 2020 r.

300x250_515a - strona.jpg

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Wymiaru Sprawiedliwości oraz udziału w zajęciach WOS on-line ze znakomitymi sędziami i dziennikarzem, 25 maja.

#DzieńWymiaruSprawiedliwości #DWS

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości organizują po raz kolejny Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA i Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA! Symbolizuje on znaczenie niezależności i niezłomności Sędziów i wymiaru sprawiedliwości. Dzień ten upamiętnia rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię.

W czasach pandemii i izolacji trudno jest przeprowadzić bezpośrednie spotkania w sądach, co było planowane już z okazji Dnia Edukacji Prawnej – 13 marca. Ten Dzień miał być obchodzony pod hasłem przeciwdziałania mowie nienawiści – STOP HEJT!,  ale z powodu COVID-19 został przeniesiony na Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Niestety w dalszym ciągu trwa sytuacja izolacji, a wszystkie działania muszą być przeniesione do Internetu.

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości przypada 23 maja, ale lekcje z ?WOS odbędą się online w: 

poniedziałek 25 maja od godz. 9:00 – tak, aby udział w lekcji mógł stanowić element ?edukacji zdalnej.

W tym roku, wracamy tematycznie do najważniejszych zasad ustrojowych, czyli Konstytucji i niezależności sędziów oraz rozmawiamy o zagrożeniach płynących z mowy nienawiści w Internecie.

  Zajęcia poprowadzą: 

  • sędzia Paweł Juszczyszyn – 25 maja, godz. 9:00
  • sędzia Sądu Najwyższego Włodzimierz Wróbel – 25 maja, godz. 10:30
  • dziennikarz Sławomir Matczak „Hejt STOP!” – 12:00 – 25 maja, godz. 12

 

Aby wziąć udział w interaktywnych zajęciach, uczniowie i nauczyciele mogą rejestrować się do specjalnej aplikacji webinarowej, która umożliwi zadawanie pytań w czasie zajęć – rejestracji należy dokonać kontaktując się z Iustitią na profilu Facebookowym (fb.me/sedziowie) lub wysyłając maila na adres fundacja@iustitia.pl 

 Lekcje będą transmitowane na Facebooku Fundacji Edukacji Prawnej IUSTITIA oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, organizatorów tego święta.

https://www.facebook.com/FEPI.fundacja.iustitia/

https://www.facebook.com/sedziowie/