Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Czy można żyć bez prawa, szpinaku i smartphona?

Zapraszamy na premierę filmu pt. „Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa”, dla dzieci w każdym wieku.

 

 

Czym jest tajemnicza Księga Praw, której odrzucenie grozi upadkiem królestwa? Czy szpinak zawsze jest niedobry? Czy możemy żyć bez prawa? W tej bajce znajdziesz odpowiedzi. 

 

„Dawno, dawno temu, gdy YouTube nie był jeszcze tak popularny, a Google nie wszystko umiał znaleźć, istniało potężne królestwo Jego mieszkańcy byli szczęśliwi, bo mieli mądrego króla i Księgę Praw. Król miał ukochaną córkę, Marikę, ale królewna nie była szczęśliwa” – nie mogła robić tego, czego chciała. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło…   

Jak dramatyczne były tego konsekwencje dowiecie się z „Bajki o królewnie, która zniosła wszystkie prawa”

Czas izolacji spowodowany epidemią koronawirusa i przygotowań do wyborów, które w demokratycznym państwie są świętem demokracji, jeśli opierają się na ustanowionych prawach,  jest znakomitym momentem na takie właśnie bajki i rozmowy z dziećmi o prawie, konstytucji, zasadach, które budują siłę wspólnoty.

Wiek odbiorców może być dowolny, ale najmilej nam będzie, kiedy tę bajkę obejrzą dzieci – małe i duże, i ich rodzice, albo nauczyciele. A potem, wspólnie porozmawiają o tym, co łączy ludzi, co ułatwia im budowanie wspólnoty, jakie znaczenie mają reguły i zasady i właściwie, po co nam jest potrzebne prawo. Znakomita obsada aktorska, szpinak i smartphony w tle, ale najważniejszym bohaterem tej przypowieści jest „Księga Praw”. Warto też sobie przypomnieć, że właśnie kilka dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Filmowa bajka powstała dzięki zaangażowaniu pracowników Wolters Kluwer Polska, których wspierał Zarząd oraz  Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia” w ramach projektu „Prawo jest sztuką”, do którego inspirację zaczerpnęliśmy z pięknej paremii prawniczej „Prawo jest sztuką czynienia tego co dobre i słuszne”.