Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA > Wiadomości > Zwierzęta wobec prawa – relacja z Warszawskiej Kafejki Prawnej

Czym zajmuje się Rzeczniczka Praw Zwierząt? – opowiada Adwokat Karolina Kuszlewicz

 

 

Najczęściej na biurko Rzeczniczki Praw Zwierząt trafiają sprawy, gdzie krzywda już ma miejsce i są czworonożni poszkodowani. Odkąd Karolina Kuszlewicz założyła bloga „W imieniu zwierząt i przyrody”, wiadomości ze zgłoszeniami i prośbami o natychmiastową interwencję dostaje tyle, że w zasadzie mogłaby przestać pracować zarobkowo i odpisywać na nie całymi dniami. Kuszlewicz uważa, że trwa w najlepsze obustronny klincz: państwo powinno mieć w budżecie zarezerwowaną sumę na obsługę prawną spraw dotyczących zwierząt, ale doskonale wie, że organizacje pozarządowe je w tym wyręczą, wykopią potrzebne pieniądze spod ziemi, bo tak bardzo zależy im na każdym ocalonym życiu. Dlatego czuje się z tej funkcji całkowicie zwolnione.

Gościem Warszawskiej Kafejki Prawnej Prosto o Prawie była adw. Karolina Kuszlewicz, zapraszamy do przeczytania pełnej relacji ze spotkania:

strajk.eu: Zwięrzęta wobec prawa, prawo wobec zwierząt

 Kafejka Prawna „Prosto o prawie” to cykl spotkań z prawnikami, podczas których można porozmawiać o bieżących problemach wymiaru sprawiedliwości. Uczestnicy spotkań w nieco mniej formalnych okolicznościach mają okazję dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje machina wymiaru sprawiedliwości, zadać pytanie lub podzielić się swoją opinią.